BMW modele - przegląd całej oferty - ile maszyn wystarcza na każdy gust
Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia
W 2026 roku oferta samochodów BMW liczy 23 modele: 8 elektrycznych, 5 sportowych M, 7 klasycznych oraz 3 SUV-y dostępne natychmiast. Pięć wersji zostało usuniętych z katalogu: Z4 Roadster, X4, M8 Coupé, Seria 8 Cabriolet oraz Seria 8 Gran Coupé. Marka konsekwentnie przechodzi na elektromobile, jednocześnie zachowując tradycyjne jednostki w klasycznych liniach, aby spełnić różnorodne oczekiwania rynku.
W ofercie znajdują się cztery podstawowe segmenty. W grupie elektrycznej dominują modele z serii i - to są pojazdy z emisją CO₂ 0 g/km oraz zasięgiem 758-906 km w cyklu mieszanym WLTP. Sportowa linia M to pięć najpotężniejszych aut - w tym hybrydowy M5 z 727 KM, który jest jedynym modelem tej serii z napędem hybrydowym. Klasyczne serie 1, 2, 3, 4, 5 i 7 stanowią tradycyjną ofertę z silnikami spalinowymi klasy emisji A. SUV-y dostępne od ręki to X1, X2 i X3, a także hybrydowy XM.
| Model | Moc (KM/kW) | Zużycie (kWh/100 km) | Emisja CO₂ (g/km) | Zasięg (km) | Cena (zł) |
|---|---|---|---|---|---|
| i4 Gran Coupe | 286 KM/210 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 195 000-245 000 |
| i5 Limuzyna | 340-601 KM/250-442 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 235 000-315 000 |
| i5 Touring | 340-601 KM/250-442 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 245 000-325 000 |
| i7 | 400-660 KM/294-485 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 365 000-525 000 |
| iX | 500-660 KM/368-485 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 445 000-687 500 |
| iX1 | 204-313 KM/150-230 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 185 000-235 000 |
| iX2 | 204-313 KM/150-230 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 195 000-245 000 |
| iX3 | 286 KM/210 kW | 16,1-13,5 | 0 | 758-906 | 225 000-275 000 |
| M2 | 374 KM/275 kW | - | - | - | 325 000-365 000 |
| M3 | 374 KM/275 kW | - | - | - | 345 000-385 000 |
| M4 | 374 KM/275 kW | - | - | - | 355 000-395 000 |
| M5 | 727 KM/535 kW (hybrydowy) | - | - | - | 425 000-485 000 |
| Seria 1 | 156-300 KM/115-221 kW | - | 120-180 | - | 134 500-185 000 |
| Seria 2 | 150-460 KM/110-338 kW | - | 110-170 | - | 145 000-215 000 |
| Seria 3 | 156-374 KM/115-275 kW | - | 115-175 | - | 155 000-225 000 |
| Seria 4 | 184-374 KM/135-275 kW | - | 120-180 | - | 165 000-245 000 |
| Seria 5 | 190-530 KM/140-388 kW | - | 115-175 | - | 185 000-285 000 |
| Seria 7 | 286-571 KM/210-415 kW | - | 130-190 | - | 295 000-425 000 |
| X1 | 156-230 KM/115-170 kW | - | 120-170 | - | 175 000-235 000 |
| X2 | 204-313 KM/150-230 kW | - | 130-180 | - | 195 000-255 000 |
| X3 | 258-374 KM/190-275 kW | - | 135-190 | - | 215 000-295 000 |
| X5 | 340-530 KM/250-388 kW | - | 140-200 | - | 265 000-375 000 |
| X7 | 456-530 KM/335-388 kW | - | 150-210 | - | 345 000-425 000 |
| XM | 656 KM/482 kW (hybrydowy plug-in) | - | - | - | 585 000-687 500 |
Aby pomóc w podjęciu decyzji zakupowej, warto zwrócić uwagę na następujące kryteria wyboru BMW 2026:
- [ ] Napęd elektryczny - 0 g/km emisji CO₂
- [ ] Napęd hybrydowy plug-in - redukcja emisji do 20%
- [ ] Silnik spalinowy - klasa emisji A lub B
- [ ] Zasięg elektryczny - min. 400 km WLTP
- [ ] Moc silnika - od 150 KM do 700+ KM
- [ ] Cena - od 131 500 zł do 687 500 zł
- [ ] Dostępność - model od ręki lub na zamówienie
- [ ] Tryby jazdy - Eco, Comfort, Sport, M Dynamic
- [ ] System infotainment - iDrive 8 z ekranem 12,3 cali
- [ ] Gwarancja - 4 lata/100 000 km + opcjonalny serwis
LICZBA MODELI W POSZCZEGÓLNYCH SEGMENTACH BMW 2026 [SZTUKI]
Elektryczne BMW i-series - od i4 po iX3: moc, zasięg i cena
W 2026 roku oferta samochodów marki BMW w segmencie elektrycznym rozszerza się o nowe modele i-series, które w pełni oparte są na napędzie elektrycznym. Wszystkie pojazdy zeroemisyjne z pochłanianiem energii w cyklu mieszanym WLTP (EnVKV) charakteryzują się emisją CO₂ równą 0 g/km oraz klasą emisji A. Poniższa lista zawiera wszystkie dostępne warianty w kolejności alfabetycznej.
Model i4 Gran Coupe dostępny jest z dwoma jednostkami napędowymi - 320 kW (435 KM) i 286 kW (388 KM). Przy pełnym ładunku samochód osiąga zasięg do 519 km, a zużycie energii wynosi 16,1 kWh/100 km. Moment obrotowy wynosi 500 Nm, a cena zaczyna się od 291 500 zł.
i5 Limuzyna reprezentuje najnowsze BMW pod względem mocy, oferując 601 KM (445 kW) i moment obrotowy 730 Nm. Ten samochód zeroemisyjny zapewnia zasięg do 615 km przy zużyciu 15,2 kWh/100 km. Wersja graniczy z 459 500 zł.
i5 Touring rozszerza rodzinę o wersję kombi z 469 KM (345 kW) oraz 650 Nm momentu. Zasięg wynosi 590 km, a zużycie energii 15,8 kWh/100 km. Cena tej wersji to 487 500 zł.
i7 to jedyny model, którego moc przekracza 600 KM w segmencie samochodów elektrycznych marki BMW. Uzyskuje 660 KM (485 kW) oraz rekordowy moment 1100 Nm. Przy najniższym zużyciu 13,5 kWh/100 km elektryk osiąga zasięg do 906 km - najdłuższy w ofercie. Ten najpotężniejszy elektryk marki kosztuje 687 500 zł.
iX udostępnia 500 KM (370 kW) i 800 Nm momentu. Samochód ten pokonuje 630 km przy zużyciu 18,0 kWh/100 km. Wersja ta jest dostępna za 579 500 zł.
iX1 oraz iX2 stanowią najtańszą pozycję w gamie - ich moc waha się w przedziale 204-313 KM. iX1 oferuje 313 KM (230 kW), 420 Nm momentu i 420 km zasięgu przy 16,8 kWh/100 km za 201 500 zł. iX2 podnosi parametry do 313 KM, 465 Nm momentu oraz 490 km zasięgu przy 17,2 kWh/100 km - cena wynosi 229 500 zł.
iX3 to najstarszy model w tej serii, dostępny z 286 KM (210 kW) i 450 Nm momentu. Zasięg wynosi 460 km przy zużyciu 16,1 kWh/100 km. Cena tej wersji to 269 500 zł.
| Model | Moc [KM] | Moc [kW] | Moment [Nm] | Zużycie [kWh/100 km] | Zasięg [km] | Cena [zł] |
|---|---|---|---|---|---|---|
| i4 Gran Coupe | 388 | 286 | 500 | 16,1 | 519 | 291 500 |
| i5 Limuzyna | 601 | 445 | 730 | 15,2 | 615 | 459 500 |
| i5 Touring | 469 | 345 | 650 | 15,8 | 590 | 487 500 |
| i7 | 660 | 485 | 1100 | 13,5 | 906 | 687 500 |
| iX | 500 | 370 | 800 | 18,0 | 630 | 579 500 |
| iX1 | 313 | 230 | 420 | 16,8 | 420 | 201 500 |
| iX2 | 313 | 230 | 465 | 17,2 | 490 | 229 500 |
| iX3 | 286 | 210 | 450 | 16,1 | 460 | 269 500 |
Dane oparte na specyfikacjach technicznych BMW za rok 2026. Modele iX1, iX2 mają moc w przedziale 204-313 KM, co czyni je najtańszymi elektrykami w ofercie.
Różnice w parametrach technicznych mają istotny wpływ na wybór dla konkretnego użytkownika. Najdłuższy zasięg 906 km oferuje i7, co czyni go atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób często jeżdżących na długie trasy. Z kolei modele iX1 oraz iX2 z najniższym zużyciem energii w przedziale 16,8-17,2 kWh/100 km są optymalne dla miejskich użytkowników. i5 ma najwyższą moc spośród modeli i-series w przedziale 340-601 KM, co czyni go drugim najpotężniejszym elektrykiem w gamie.
Przy zakupie można skonfigurować wybrany model w ofercie BMW oraz wyliczyć ostateczną cenę, uwzględniając dostępne opcje i pakiety wyposażenia. Zakres cenowy modeli elektrycznych BMW w 2026 roku waha się od 131 500 zł do 687 500 zł, różnica ta wynosi 556 000 zł. Modele i-series są jedynymi w ofercie 2026 roku, które oferują wyłącznie napęd elektryczny, co czyni je atrakcyjnymi dla osób poszukujących rozwiązań zeroemisyjnych.
Jakie są różnice w zasięgu między modelami i-series?
Różnice w zasięgu od 420 km (iX1) do 906 km (i7) bezpośrednio wpływają na praktyczność danego modelu w codziennym użytkowaniu. Użytkownicy planujący długie trasy powinni zwrócić uwagę na i7 lub i5 Limuzynę, natomiast miłośnicy krótkich dojazdów do pracy mogą wybrać najtańszą opcję z iX1.
Które modele i-series oferują najwięcej KM?
i7 z 660 KM oraz i5 Limuzyna z 601 KM są najpotężniejszymi modelami w ofercie elektrycznej BMW. i7 to jedyny model, którego moc przekracza 600 KM w segmencie samochodów elektrycznych marki BMW, co czyni go liderem pod względem dynamiki jazdy.
Jakie są ceny najdroższego i najtańszego modelu i-series?
Najdroższy model to i7 za 687 500 zł, a najtańszy to iX1 za 131 500 zł. Ta różnica cenowa wynosząca 556 000 zł odzwierciedla różnice w wyposażeniu, rozmiarze i poziomie komfortu pomiędzy najbardziej reprezentacyjną a najbardziej podstawową wersją elektrycznego samochodu marki.
BMW serii M - hybrydowy M5 i M5 Touring jako najpotężniejsze maszyny marki
W ofercie BMW modele 2026 roku szczególną pozycję zajmują cztery sportowe maszyny z oznaczeniem M - M2, M3, M4, M5 oraz M8. Każda z nich reprezentuje maksymalny potencjał japońskiego koncernu pod względem dynamiki jazdy, precyzji układu kierowniczego oraz technologii wykończenia. Wszystkie modele bazują na platformie szeregu standardowych wersji, jednak zostały wyposażone w silniki o znacznie podwyższonej mocy oraz specjalistyczne układy zawieszenia.
| Model | Moc (KM/kW) | Moment (Nm) | 0-100 km/h (s) | Prędkość maks. (km/h) | Zużycie (l/100 km) | Emisja CO₂ (g/km) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M2 | 368/270 | 500 | 4.2 | 250 | 9.5 | 215 |
| M3 | 503/370 | 650 | 3.9 | 250 | 10.8 | 245 |
| M4 | 503/370 | 650 | 3.9 | 250 | 10.8 | 245 |
| M5 | 727/535 | 750 | 3.5 | 250 | 12.5 | 285 |
| M8 | 625/460 | 750 | 3.9 | 250 | 11.2 | 260 |
Rządzi to fakt, że M5-przekracza-727 KM, czyniąc go najpotężniejszym modelem z wersji benzynowej w całej historii serii M. Co więcej, M5 to jedyny samochód BMW modele z napędem hybrydowym plug-in w tej segmentacji. Hybrydowy układ 4,0-litrowego V8 połączony z silnikiem elektrycznym zapewnia nie tylko rekordową moc, ale i znaczącą poprawę charakterystyki jazdy - większa dynamika przy jednoczesnym zachowaniu ekonomiczności w trybach hybrydowych dzięki algorytmom xDrive kontrolowanym elektronicznie.
Jeszcze istotniejszy jest planowany model M5 Touring, który ma się pojawić w 2025 roku jako kolejna hybrydowa maszyna marki. Ten nadwoziowy kombi będzie pierwszą hybrydową wersją Touring w historii serii M, łącząc praktyczność rodzinnego nadwozia z niespotykanym dotąd poziomem emocji sportowych. Wszystkie modele M korzystają z zaawansowanych systemów M xDrive, które umożliwiają precyzyjną regulację rozkładu momentu pomiędzy kołami przednimi a tylnymi w zależności od wybranego trybu jazdy.
| Model | Cena (zł) |
|---|---|
| M2 | 131 500 |
| M3 | 245 000 |
| M4 | 259 000 |
| M5 | 485 000 |
| M8 | 687 500 |
Rozpiętość cen auta BMW w serii M w 2026 roku sięga ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych, od najniższej wersji M2 po luksusowego M8, którego cena wystaje jako absolutny szczyt w ofercie. Modele te to nie tylko najszybsze samochody BMW, ale także wyjątkowo dobrze wyposażone maszyny, z nadwoziem pochodzącym z sekcji sportowej marki oraz wnętrzem wykonanym w najwyższej jakości. Niektóre z nich, zwłaszcza M5 czy M8, mogą wymagać zamówienia specjalnego, co wpływa na czas realizacji zamówienia do kilku miesięcy.
MOC MODELI M [KM]
Klasyczne BMW - seria 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 - które modele wystartują
W 2026 roku oferta klasycznych samochodów marki BMW obejmuje siedem serii, od najpraktyczniejszej Serii 1 po luksusową Serię 8. Istotne informacje o mocy silnika i przedziale cenowym pomagają szybko ocenić, które wersje najlepiej odpowiadają oczekiwaniom klienta.
Seria 1 oferuje wersje z mocą w przedziale 156-300 KM, a przybliżone ceny zaczynają się od 134 500 PLN. Najnowsze bmw w tej serii charakteryzują się niskim zużyciem paliwa - średnio 4,2 l/100 km. Seria 2 rozpoczyna się od 150 KM, z ceną 150 000-280 000 PLN. Trzecią serię rozpoznaje się za pomocą mocy 156-374 KM oraz szerokiego zakresu cenowego od 180 000 do 350 000 PLN.
Seria 4 wyróżnia się mocą 184-374 KM oraz cenami w przedziale 200 000-380 000 PLN. Piąta seria oferuje największą różnorodność - moc 190-530 KM, a ceny przejdą od 250 000 do 480 000 PLN. W tej generacji dostępne są zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne, a także wersje hybrydowe.
Seria 7 pozostaje flagowcem luksusowym z mocą 286-571 KM oraz cenami 400 000-600 000 PLN. Ósma seria - najpotężniejsza w gamie - oferuje moc 333-625 KM, a najdroższe wersje zaczynają się od 550 000 PLN. Wszystkie modele tej serii osiągają maksymalną prędkość 250 km/h.
| Seria | Moc [KM] | Prędkość max. [km/h] | Cena [PLN] | Dostępność |
|---|---|---|---|---|
| Seria 1 | 156-300 | 250 | 134 500 | Dostępna |
| Seria 2 | 150-460 | 250 | 150 000-280 000 | Dostępna |
| Seria 3 | 156-374 | 250 | 180 000-350 000 | Dostępna |
| Seria 4 | 184-374 | 250 | 200 000-380 000 | Dostępna |
| Seria 5 | 190-530 | 250 | 250 000-480 000 | Dostępna |
| Seria 7 | 286-571 | 250 | 400 000-600 000 | Dostępna |
| Seria 8 | 333-625 | 250 | 550 000-687 500 | Ograniczona |
Nowa generacja BMW Serii 1 (F70) pojawia się w 2024 roku jako całkowicie odświeżony produkt. Wersja F70 wprowadza nowocześniejszą stylistykę z wyraźniejszą maską Kidney i dłuższą sylwetką. System infotainment oparty na najnowszym iDrive zapewnia płynną nawigację oraz integrację ze smartfonem. Dostępne są także wersje z napędem na cztery koła xDrive, które zwiększają bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych.
W 2026 roku wycofuje się pięć modeli z oferty BMW. Do najważniejszych należą trzy wersje z serii 8: Seria 8 Coupé, Gran Coupé oraz Cabriolet. Gran Coupé wycofuje się z oferty jako model z nadwoziem typu sedan, co oznacza ograniczenie tej linii do bardzo wybranych egzemplarzy. Model Seria 8 Cabriolet zniknął z katalogu. Dodatkowo wycofano SUV-y X4 oraz roadster Z4.
Przy wyborze klasycznego BMW warto zwrócić uwagę na dostępność wersji z napędem xDrive, szczególnie w sezonie zimowym. Przedział mocy bezpośrednio wpływa na cenę końcową - modele z wyższą mocą zazwyczaj wiążą się z wyższym zużyciem paliwa i większymi kosztami eksploatacji. Seria 1 odświeża silnik spalinowy, który pozostaje jednym z najbardziej ekonomicznych w gamocie BMW.
BMW SUV - X1, X2, X3, X5, X7, XM - które modele są dostępne od ręki
Sekcja przedstawia dostępne w ofercie samochody BMW typu SUV, w tym modele X1, X2, X3, X5, X6, X7 oraz XM. Istotny jest fakt, że BMW X5 jest dostępny natychmiastowo - można go zamówić i odebrać bez opóźnień. Model XM wyróżnia się jako jedyny SUV z napędem hybrydowym plug-in wśród wszystkich wersji tej marki.
Wszystkie wymienione modele SUV od 156 KM do 530 KM mocy silników. Dla wersji spalinowych podano zużycie paliwa w przedziale 6,2-11,8 l/100 km oraz emisję CO₂ w granicach 140-295 g/km, co odpowiada klasom emisji od B do Euro 6d-TEMP. Systemy hybrydowe plug-in umożliwiają jazdę częściowo na energii elektrycznej, redukując zużycie paliwa i emisję CO₂ w cyklu mieszanym.
Dla elektrycznych wersji X1 i X3 obowiązuje emisja CO₂ 0 g/km z klasą emisji CO₂ A, co czyni je najczystszymi opcjami w gamie SUV-ów. Zużycie energii w przedziale 13,5-16,1 kWh/100 km zostało zmierzone przy użyciu cyklu mieszanym WLTP (EnVKV), co pozwala na realistyczne oszacowanie efektywności energetycznej. Zasięg elektrycznych modeli wzrasta od 758 km do 906 km, co umożliwia komfortową eksploatację na dłuższe trasy bez konieczności częstego ładowania.
Od lipca 2024 roku w ofercie pojawią się nowe wersje napędowe dla BMW X1 i X2, w tym opcje mild hybrid oraz plug-in hybrid. Ta modernizacja klasycznych modeli z silnikami spalinowymi stanowi istotny element strategii rozwoju marki w kierunku ekologii. Dostępność od ręki, nowoczesne rozwiązania hybrydowe i różnorodność napędów czynią tę gamę SUV-ów atrakcyjną zarówno dla entuzjastów sportu, jak i tych, którzy cenią sobie nowoczesne technologie.
Tabela porównawcza mocy i zużycia paliwa dla wersji spalinowych SUV-ów BMW
| Model | Moc (KM) | Zużycie paliwa (l/100 km) | Emisja CO₂ (g/km) | Status dostępności |
|---|---|---|---|---|
| X1 sDrive18i | 156 | 6,2 | 140 | Dostępny |
| X2 sDrive18i | 156 | 6,2 | 140 | Dostępny |
| X3 30i | 258 | 8,5 | 195 | Dostępny |
| X5 xDrive45e | 385 | 3,2 (średnio) | 170 | Dostępny od ręki |
| X7 xDrive50i | 456 | 11,8 | 295 | Dostępny |
| XM | 530 | 3,5 (średnio) | 160 | Dostępny |
Warto dodać, że każdy z modeli można skonfigurować oraz wyliczyć przez oficjalną sieć BMW, korzystając z konfiguratora dostępnego online. To umożliwia czytelnikowi szybkie porównanie dostępnych opcji w zależności od potrzeb - czy chodzi o maksymalną moc, najnowsze technologie hybrydowe, czy najczystsze rozwiązania elektryczne.
ZASIĘG ELEKTRYCZNY MODELI SUV [KM]
FAQ - najczęściej zadawane pytania o BMW modele
W 2026 roku oferta samochodów bmw rozciąga się na 23 modele podzielone na cztery główne segmenty - elektryczne i-series, sportowe M, klasyczne serii 1-8 oraz SUV-y X. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące dostępnych wersji, ich parametrów oraz możliwości zakupu.
Jakie modele BMW są dostępne?
Oficjalna oferta BMW w 2026 roku obejmuje 23 modele podzielone na cztery segmenty. W kategorii elektrycznych i-series znajdują się: i4 Gran Coupe, i5 Limuzyna, i5 Touring, i7, iX, iX1, iX2 oraz iX3 - razem 8 wersji. Sportowa gama M obejmuje: M2, M3, M4, M5 oraz M8 - 5 modeli. Tradycyjne samochody BMW z serii 1-8 to: Seria 1, 2, 3, 4, 5, 7 i 8 - 7 wersji. SUV-y X to: X1, X2, X3, X4, X5, X6, X7 oraz XM - również 8 modeli. Każda z tych kategorii ma istotne różnice pod względem charakterystyki i przeznaczenia.
Jakie są najnowsze modele elektryczne BMW?
Najnowsze BMW wprowadzone w 2026 roku to cała rodzina modeli i-series. Model i7 jest najpotężniejszy w ofercie elektrycznej, dostępny z 400 aż do 660 KM. Przedstawicielem górnego segmentu jest i5 z mocą w przedziale 340-601 KM, w tym wersja i5 xDrive40 z 394 KM i 590 Nm momentu obrotowego. Modele iX1 oraz iX2 oferują 204-313 KM, a i4 oraz iX3 - po 286 KM. Nowy iX3 bazuje na platformie Neue Klasse i zapewnia zasięg powyżej 600 km. Dla wszystkich modeli elektrycznych obowiązuje klasa emisji A, co oznacza emisję CO₂ na poziomie 0 g/km.
Które modele BMW mają największą moc?
Ranking pod względem maksymalnej mocy w 2026 roku jest zaskakujący. Najpotężniejszy pojazd w ofercie to hybrydowy M5 z 727 KM - jedyny model z napędem hybrydowym plug-in w całej serii M. Elektryczny i7 plasuje się tuż za M5 z zakresu 400-660 KM, co czyni go najsilniejszym samochodem elektrycznym marki. Trzecie miejsce zajmuje M8 Coupé z 625 KM, choć należy pamiętać, że został wycofany z oferty 2026 roku. Dla porównania, tradycyjne modele M3 i M4 oferują odpowiednio 503 i 503 KM, a M2 - 454 KM.
Gdzie mogę umówić jazdę próbną BMW?
Proces konfiguracji i testowania nowych modeli BMW można rozpocząć poprzez dwie oficjalne opcje kontaktowe: „Umów jazdę próbną” oraz „Sprawdź modele dostępne od ręki”. BMW X5 jest jednym z modeli dostępnych natychmiastowo dla klientów. Oprócz tego istnieją dodatkowe możliwości: „Skonfiguruj i wyślij” oraz „Zapytaj o ofertę”. Dla osób preferujących elastyczność finansową BMW Leasing 100% stanowi atrakcyjną alternatywę. Nie zapomnij też o opcji „Wyszukaj BMW używane”, która pozwala na dostęp do szerokiej bazy używanych pojazdów marki.
Jakie modele BMW zostały wycofane z oferty?
W 2026 roku BMW wycofuje 5 modeli z oferty produkcyjnej. Z4 Roadster oraz X4 (z nadwoziem typu SUV) zamykają swoją historię w ofercie. Wcześniejsze wycofanie otrzymał także M8 Coupé, a także cała rodzina Serii 8 - w tym Seria 8 Cabriolet, Seria 8 Coupé oraz Gran Coupé. Modele te różnią się pod względem nadwozia - od roadsterów i kabrioletów po klasyczne sedany, w tym Seria 8 Gran Coupé z charakterystyką nadwozia typu sedan. Decydujący moment na wycofanie to zmiany w rynku, które wymagają nowatorskich rozwiązań elektrycznych.
Jakie są koszty eksploatacji BMW serii 1?
Nowa generacja BMW Serii 1 (F70), mająca premierę pod koniec 2024 roku, stanowi istotny krok w rozwoju małych samochodów marki. Pojazdy te osiągają spalanie od 4,2 l/100 km, przyspieszają do 100 km/h w 4,8 s oraz osiągają prędkość maksymalną do 250 km/h. Cena zaczyna się od 134 500 zł, a nowocześniejszy design towarzyszy nowoczesnemu systemowi infotainment iDrive. Wiosną 2025 roku planowana jest aktualizacja dla BMW 2 Series Gran Coupé. Dla nowych wersji napędowych dostępne są rozwiązania mild hybrid oraz plug-in hybrid, które zwiększają komfort jazdy i obniżają zużycie paliwa.
Redakcja Ranking Marek · wszystkie artykuły